آپاندیس و درمان آن در طب سنتی و اسلامی

آپاندیس زائده ای کوچک و انگشتی شکل است که از روده بزرگ منشعب می شود. در جدار این عضو بافت لنفاوی فراوانی موجود است طول آپاندیس بین ۲ تا ۲۰ سانتی متر متغییر است و قطر آن نیز بین ۶ تا ۸ میلی متر است. عفونت و التهاب در آن منجر به آپاندیسیت می شود.

وقتی غذا از طریق مری به معده و روده بزرگ می رسد باکتری هایی که روده نصفی از آن ها را به خود جذب میکند به داخل خون می روند و اما آپاندیس آن باکتری ها را از پوست خارجی آپاندیس به خود جذب میکنند و این باکتری ها زیاد می شود سپس باعث عفونت آپاندیسیت می شود.

 

آپاندیس چیست

آپاندیس چیست

در سمت راست و پایین شکم درد می کند و هنگام فشار دادن درد شدید تر می شود ، گاهی هنگام فشار با دست درد کمتر می شود و با برداشتن فشار ، درد می گیرد و درد به سمت ناف کشیده می شود و شخص خم میشود و درمان آن ۲۰۰ گرم عسل و ۵۰ عدد سیاه دانه را مخلوط و روزی ۳ وعده ، هر وعده یک قاشق مرباخوری بخورد.

 

نسخه های درمان آپاندیس در طب سنتی

هیچ گاه به صورت صددرصد نمی توان از آپاندیسیت مطمئن شد. در صورت شک به آپاندیسیت تا ۴۸ ساعت به بیمار فقط و فقط عسل و آب عسل بدهید. در صورتی که برطرف شد نیاز به عمل جراحی نیست. در طی این ۴۸ ساعت اگر علایم بیمار رو به بهبود نگذاشت باید برای جراحی اقدام کرد.

۴ انگشت بالای محل آپاندیس را بادکش کنید در کاهش درد و درمان موثر است

 

آپاندیس و درمان آن در طب سنتی و اسلامی
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

ارسال دیدگاه