خواص و مضرات طلا برای مردان و زنان

طلای زرد بر روی ناهنجاری غددی و عصبی بانوان تاثیر مثبت دارد و فشار عصبی خانم ها را کاهش می دهد . موجب بهبود عملکرد قلب و پیشگیری و کنترل بیماری های معده و فشار خون می شود.

 

 

تاثیر-مثبت-طلا-بر-خانم-ها

تاثیر-مثبت-طلا-بر-خانم-ها

فلزی ارزشمند است که در روزمره مورد استفاده بسیاری از مردم قرار می گیرد، اما خواص و مضرات طلا برای مردم به طور کامل روشن نیست.

در کتاب های قدیمی برای واژه طلا لغت هایی مانند زر، تلا، تابا، تله و الشمس به کار رفته است. در کتاب های کیمیاگران بیست و پنج لغت و کنایه برای طلا ذکر شده است.

 

خواص و مضرات طلا برای زنان و مردان

 

گفته شده که طلا از جیوه و گوگرد معتدل تشکیل می شود. و دارای طبیعتی گرم و تر است که به قلب نیرو می دهد.

 

این فلز گرانبها دارای خواص و همچنین مضرراتی است که شناختن آن ها کمک بسیار موثری در استفاده بهتر از آن می کند‌. پژوهشگران معتقد هستند که طلا اثرات منفی روی گلبول های سفید و قرمز مردان می گذارد و گلبول های سفید را ازبین می برد. و وقتی گلبول سفید از بین رود ایمنی بدن  بسیار کاهش می یابد. همچنین طلا به صورت یون از پوست آقایان عبور می کند و باعث اختلال کار کبد می شود.

در طرفی دیگر برای خانوم ها فوایدی زیادی دارد از جمله نابهنجاری های غددی و عصبی را از بین می برد و فشار عصبی را کاهش می دهد.

به نوشته روزنامه روسی وزگلیاد طلا فشار خون را پایین می آورد ولی نقره عملکرد عکس دارد. طلا نیز به رفع بیماری های قلبی بسیار کمک می کند.

شاید به همین خاطر است که در طب سوزنی در بعضی نقاط بدن از فلز طلا و در بعضی دیگر نقره استفاده می کردند.

طلا برای مردان برعکس زنان سودمند نیست و دارای تشعش هایی است که  در صورت برخورد باعث عقیم شدن مردان می شود.

 

خواص و مضرات طلا

 

در گذشته برای تقویت چشم و رفع درد چشم سرمه ای از طلا درست می کردند و آن را در وسط چشم می کشیدند.

از دیگر فواید طلا برای زنان رفع معده درد می باشد به این صورت که طلا را به صورت پودر کرده و آن را با اب میل کنید هم چنین باعث شادی و رفع غم و جلوگیری از افسردگی می شود

 

خواص و مضرات طلا برای زنان و مردان

اگر دور انگشتری که دست می کنید سیاه باشد احتمالا مریض هستید انگشتر طلا برا زنان از التهاب ناخن و پرش اعضا جلوگیری می کند.

یک نظر مرسوم از گذشته این است که برای زودتر به حرف آمدن کودکان در ظروف طلا به آن ها شیر دهیم.

طلا برای غش و ضعف نیز مفید است به این صورت که در زمان های گذشته اگر زنی غش می کرد یا بسیار ترسیده بود در ظرف آبی چند بار طلا فرو می کردند و آن را به زن می دادند. بعدها اروپاییان در قرن ۱۸ با این روش آشنا شدند و از آن تقلید می کردند.

پزشکان ژاپنی عقیده داشتند که اگر طلا را گرم کنند و به یکباره در آب سرد فرو برند ، با خوردن این آب امراض بدن بر طرف شده و شادابی روح را در پی دارد.

 

خواص و مضرات طلا برای مردان

 

در ارتباط با مضرات استفاده از طلا برای آقایان اضافه کرد: از نظر پزشکی طلا روی گلبولهای قرمز خون مردان اثرگذار است و سیستم ایمنی بدن آنها را دچار مشکل می کند.

وقتی طلا با پوست مردان تماس پیدا کند ، یونهای آن وارد بدن می شود چرا که در ساختار چربی پوست آقایان و خانوم تفاوتهایی است. مقدار چربی پوست آقایان کمتر است از این رو، طلا به راحتی می تواند به صورت یون از پوست مردان عبور کرده و در کبد آنها موجب اختلال شود.

در تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۰ در ونکوور کانادا مشخص شد طلا دارای خاصیت شبه القایی است که بر پوست و خون مردان اثر منفی دارد می تواند علاوه بر اثر منفی در کبد، موجب غلظت خون شده و به مرور زمان به امراض قلبی و سکته برای آقان منتهی می شود.

 

نقره آرامش بخش است

 

وی با اشاره به عارضه دیگری که از طریق استفاده از طلا برای مردان ایجاد می شود گفت: مسئله تحریکات عصبی از دیگر عوارض است. دکتر احمد صبور اردوبادی در کتاب ” بهداشت در اسلام” این مسئله را مورد اشاره قرار داده است و نتایج تحقیقات دانشمندان را منعکس کرده است. طلا می تواند روند فعالیت ارگانیسم مردان را تسریع کند و به تحریکات عصبی منتهی شود، برخلاف طلا نقره برای مردان ایجاد آرامش می کند.

 

تأثیر طلا بر عقیم شدن

 

استفاده طولانی از  طلا روی تمام هورمونهای مردان به ویژه هورمونهایی که از ناحیه هیپوفیز در بدن پخش می شود تأثیر منفی می گذارد و در آن میان می توان به کاهش ترشح تستسترون و کمبود اسپرماتوزوئید، در نهایت کاهش قدرت جنسی و در نتیجه عقیم شدن آنها اشاره کرد.

 

جواد ملکوتی خواه با اشاره به تحقیقاتی که در سال ۱۹۷۰ انجام شده گفت: در این تحقیقات مشخص شده است که شیرمادرانی که از طلا استفاده می کنند در سیستم جنسی نوزادان جمع می شود اما این امر برای نوزادان دختر صادق نیست. به طوری که ۷۰ تا ۱۰۵ نانوگرم طلا در یک میلی لیتر مایعی که اسپرم در آن وجود دارد به شدت تحرک و رشد اسپرم را دچار اختلال می کند.

 

از  میان دیگر عوارضی که طلا برای مردان ایجاد می کند می توان به تحقیقاتی اشاره کرد که در سال ۱۹۹۰ در آمریکا انجام شده است. محققان با مطالعه روی افرادی که با طلا ارتباط دارند به این نتیجه رسیده اند که طلای موجود در بدن آنها باعث ایجاد اختلالات هورمونی شده و هورمونهای پرولاکتین و FSH بیشترین تأثیر منفی را از طلای موجود در بدن آنها گرفته و بیشترین تجمع طلا در دستگاه تناسلی مردان مشاهده شده است.

خواص و مضرات طلا برای مردان و زنان
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

ارسال دیدگاه