درد شکم روده و معده و دل درد

علل دل درد عبارتند از : آپاندیسیت (درد دور ناف) – قولنج (انسداد) روده کوچک (درد دور ناف) – غذاهای نامناسب (پس از صرف غذا ایجاد می شود ) مانند هر غذای ثقیل ، مانده ، نفاخ  – زخم معده ( حدود ۱۰ دقیقه پس از صرف غذا ایجاد می شود) – زخم روده ( حدود ۳۰ دقیقه پس از صرف غذا ایجاد می شود ) – انگل ها – باد خوردن شکم (مثلا شب پس از استحمام در معرض هوایی سرد یا کولر قرار گرفته یا بلافاصله پس از دوش گرفتن خوابیدن) – قولنج صفرایی ( پس از خوردن غذاهای چرب و سمت راست بدن درد می گیرد)

علل دل درد زنان

پیچ خوردگی کیسه تخمدان – التهاب حاد عفونی لوله های تخمدان – حاملگی خارج رحمی – خونریزی داخل کیست تخمدان

درمان دل درد

عسل با آب گرم

رسول خدا (ص) برای درمان دل درد فرموده اند : عسل را با آب گرم بنوش و هفت بار سوره حمد را بر آن بخوان که به خواست خداوند شفا خواهد یافت.

سیاهدانه و عسل

نزد امام صادق (ع) اظهار کرد که شکمش غرغر می کند. امام پرسید : آیا درد هم داری؟ گفت آری فرمود : چرا برای درمان آن از سیاه دانه و عسل بهره نمی جویی؟

گردوی پخته

برای درمان سخت ترین شکم درد ها و دل درد ها گردو را روی آتش بگذارید تا بپزد و سپس مغذ آن را بخورید.

دعای مخصوص دل درد

بر بیماری های فلج و قولنج و ناراحتی معده و سرد مزاجی و باد بوجود آمده از هر بیماری ، سوره حمد و توحید و فلق و ناس را می خوانی سپس این کلمات را می نویسی :

اَعُوذُ بِوَجْهِ اللَّهِ الْعَظيمِ وَ بِعِزَّتِهِ الَّتى لا تُرامُ وَ بِقُدْرَتِهِ الَّتى لا يَمْتَنِعُ مِنْها شَيْئٌ مِنْ شَرِّ هذَا الْوَجَعِ وَ مِنْ شَرِّ ما فيهِ وَ مِنْ شَرِّ ما اَجِدُ مِنْهُ

پناه مى برم به جلوه خداى بزرگ، و به عزّتش كه به بدى قصد نشود، و به قدرتش، كه چيزى از آن سر باز نزند، از شرّ اين درد، و از شرّ آنچه در آن است، و از شرّ آنچه از آن مى يابم
این کلمات را بر روی استخوان کتف یا لوحی نوشته و با باران شستشو داده و پیش از خواب و با شکم خالی خورده می شود به خواست خداوند خوب خواهد شد.

دل پیچه (مغصا – پیچش های شکمی توام با درد )

پرهیز شود از : غذاهای مانده ، اسانس های شیمیایی ، چربی بالا ، سرخ کردنی ، استرس ، کافئین زیاد ، تخم مرغ ، کوکو ، فست و فود ها و میوه موز
درمان ۱ : گردو پخته
درمان ۲ : مصرف سنجد و عناب و پودر هسته انار
درمان ۳ : نصف قاشق چایخوری پودر کندر با یک قاشق غذاخوری شکر نیشکر
درمان ۴ : مصرف نعناع در درمان دل پیچه و دل درد و سو هاضمه و …
درمان ۵ : هل سبز در درمان نفخ شکم ، درمان سو هاضمه ، کاهش دل پیچه و اسپاسم روده مفید است.
درمان ۶ : دم نوش میوه خشک رازک

درمان انواع درد شکم در طب اسلامی

۱- به پهلو سرایت کرده و نیمی از بدن گرم و نیمی از بدن سرد می شود علت آن غلبه صفرا و غلبه بلغم است. لبنا عسل و داروی جامع مصرف شود.
۲- گاهی درد شکم به کمر سرایت می کند و باعث تهوع می شود مرکب ۱  – مرکب ۴ – مرکب ۲ – داروی جامع با آب زیره مفید است.
۳- دل درد : مرکب ۱ – مرکب ۳ – داروی جامع با آب زیره و برای دل درد بعد از غذا داروی هاضوم مصرف کنید.
۴- دل پیچه : مرکب ۴
۵- ورم شکم : مرکب ۳

درمان دل درد نوزاد

پس از شیر دادن حتما آروغ نوزاد را بگیرید.مادر هر روز یک لیولت جوشانده رازیانه و زیره همراه با نبات میل کنند. به نوزاد هم می توانید بجای داروهای مذکور عرق نعناع یا زنیان گرم کرده که با کمی ترنجبین شیرین کرده اید بخورانید.

درمان دل درد و درد شکم و ناحیه گوارش با طب فشاری و بادکش

درد شکم بادکش و طب فشاری

درد شکم بادکش و طب فشاری

درد شکم روده و معده و دل درد
امتیاز خود را ثبت کنید

ارسال دیدگاه