درمان سرطان و ورم ها با طب اسلامی

برای درمان سرطان و ورم ها در طب اسلامی نکات خوبی بیان شده است. درمان سرطان با دعا ، و نیز داروهای طب اسلامی می تواند مفید واقع شود.در این مطلب سعی بر این داریم که مواردی که برای درمان سرطان در روایت آماده است را بیان کنیم . به ادامه مطلب مراجعه کنید …

۱- درمان با دعا

الف) آیات آخر سوره حشر (دعای ورم )

در روایت آمده است : جابر بن یزید جعفی می گوید : امام باقر (ع) به من فرمود : برای هر ورمی ۳ بار آخر سوره “حشر” را بخوان :

لَوْ أَنْزَلْنَا هَذَا الْقُرْآنَ عَلَى جَبَلٍ لَرَأَيْتَهُ خَاشِعًا مُتَصَدِّعًا مِنْ خَشْيَةِ اللَّهِ وَتِلْكَ الْأَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ ﴿۲۱﴾ هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ عَالِمُ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِيمُ ﴿۲۲﴾ هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِكُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَيْمِنُ الْعَزِيزُ الْجَبَّارُ الْمُتَكَبِّرُ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا يُشْرِكُونَ ﴿۲۳﴾ هُوَ اللَّهُ الْخَالِقُ الْبَارِئُ الْمُصَوِّرُ لَهُ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَى يُسَبِّحُ لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ ﴿۲۴﴾ 

بیمار این آیات را بخواند ، سپس آب دهان خود را۳ یار بر ورم بریزد.

افراد سرطانی بهتر است روزی ۱۰۰ بار این آیات را بخوانند.

امام صادق (ع) فرمود :

آیه آخر سوره حشر درمان همه ورم ها در بدن است . ترس از آن منجر به بیماری سخت شود. در حال طهارت ، این آیات را بخوان. زمانی که برای ادای نماز واجب وضو می گیری ، این آیات را بر ورم بخوان . قبل از نماز و بعد از نماز هم آن را بخوان.اگر این کار را به این ترتیب که گفتم انجام دادی ، ورم از بین می رود.

 

ب) مرور دادن چاقو بر محل درد و ورم و خواندن دعا :

در روایت آمده است : چاقویی بر میداری و بر ورم می مالی و می گویی :

“بسم الله ارقيك من الجد والحديد ومن امر العود ومن الحجر الملبود ومن عرق العاقر ومن ورم الاخر ومن الطعام وعقده ومن الشراب وبرده امض باذن الله الى اجل مسمى في الانس والانعام بسم الله فتحت وبسم الله ختمت ”

به برکت نام خدا برایت طلب شفا می کنم از هر سختی و ناگواری از برگشتن درد و از سنگ های انباشته درد از آسیب زخم ، از ورم و آماس از غذا و پیچش آن از ب و سردی آن ، به اذن خدا (ای درد) برو و برطرف شو تا زمانی که خدا برای آدمیان و چهارپایان مققر داشت. با نام خدا شروع کردن و با نام خدا تمام کردم.

سپس چاقو را در زمین فرو کن

 

ج) دعای پیامبر (ص) برای درمان سرطان

در روایت آمده است :

سر و صورت اسماء ، دختر ابوبکر ورم کرد. پیامبر از روی لباس دستش را بر سر و صورت وی گذاشت و ۳ بار فرمود :

بسم الله أذهب عنها سوءه وفحشه بدعوة نبيك الطيب المبارك المكين عندك، بسم الله

پیامبر به اسما دستور داد این دعا را بخوان . او ۳ روز این دعا را خواند و ورم از بین رفت. او این دعا را هنگام نمازهای واجب ۳ بار می خواند.

 

۲) درمان سرطان و ورم ها با داروهای طب اسلامی

۱- ثفا

کلمه “ثفا” در روایت به زنیان ، خردل و تخم شاهی معنی شده است. به احتمال زیاد منظور از ثفا در روایت زنیان است ولی برای احتیاط می توان از هر سه گیاه استفاده کرد.

پیامبر (ص) فرمود : الثفاء دواء لکل داء و لم یدا و الورم و الضربان بمثله

ثفا درمان هر دردی است ، ورم و ضربان با دارویی بهتر از ثفا درمان نمی شود.

۲ خوردن سکبینج (نوعی صمغ )

سکبینج نوعی صمغ گران قیمت است. باید هر شب یک قاشق مربا خوری صمغ آسیاب شده را بخورد. ترکیب سکبینج و زنیان برای درمان سرطان مفید است.

۳-سنای مکی

۴- طریفل

۵- هسته سیب

۶- تربت امام حسین (ع)

۷- خرچنگ

در کتاب ریاض الصالحین آمده است : برای درمان سرطان ، خرچنگ را داخل ظرف در تنور قرار بدهد تا خشک شود.سپس آن را آسیاب کند و به بیمار سرطانی بدهید. این دستور درمانی در روایت نیست و نمی توان به آن اعتماد کرد مگر این که تجربه شود. خوردن خرچنگ حرام است.

امتیاز خود را ثبت کنید

ارسال دیدگاه