درمان سیاتیک

درد سیاتیک از کمر شروع می شود و تا پا ادامه می یابد،سیاتیک درمانی ندارد و تنها با دعا و بستن ناخن بر محل می توان درد را کم کرد.

به دادامه مطلب مراجعه کنید …

۱- خواندن دعا :

در روایت آمده است :

فردی به حضرت علی (ع) از درد سیاتیک شکایت کرد. امام علی (ع) به او فرمود : هرگاه درد را احساس کردی ، دستت را بر محل درد قرار بده و بگو :

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ أَعُوذُ بِسْمِ اللَّهِ الْكَبِیرِ وَ أَعُوذُ بِسْمِ اللَّهِ الْعَظِیمِ مِنْ شَرِّ كُلِّ عِرْقٍ نَقَّارٍ وَ مِنْ شَرِّ حَرِّ النَّارِ .

آن شخص میگوید سه بار که این دعا را خواندم از درد خلاص شدم.

۲- بستن ناخن بر محل درد

در روایت آمده است :

يأخذ قلامة ظفر من به عرق النساء فتعقدها على موضع العرق فانه نافع باذن الله تعالى سهل حاضر النفع

هرکه مبتلا به سیاتیک است ، ناخن هایش را بگیرد و بر محل رگ بگذارد .این کار مفید و آسان است و به اذن خدا فوراً اثر میکند.

 

اگر ناخن را بگیرند و روی محل درد قرار دهید و سه روز آن جا بماند سریع خوب می شود.

تذکر : ناخن ها را به صورت یک جا قرار ندهید و پراکنده و نامنظم در محل درد ببندید.

۳- حجامت گودی داخل پا :

در ادامه روایت بالا آماده است :

و چون درد سیاتیک بر صاحب درد سخت شود و رگ آن بزند دو تکه پارچه بگیرد و بهم ببندد و رانی که سیاتیک در آنست از قسمت بالا تا نوک قدم هرچه سخت تواند ببندد تا آنجا که بسا بیهوش گردد ، و در این حال باید ایستاده باشد و باطن کف پای دردناک را سخت ببندد بفشارد تا از آن خون سیاه برآید، و جای آن را با نمک و روغن زیتون پرکند ، بخواست خدای عزوجل خوب خواهد شد.

 

فردی قوی شخصی که بیمار است را در حالت ایستاده ، دو پارچه ۴ الی ۶ متری را بسیار محکم از بالای باسن او ببندد و بپیچد و ادامه بدهد تا به مچ پا برسد. در برخی روایات آمده که در محل خمیدگی کف پا تیغ زده شود تا خون سیاهی خارج گردد. در نقل دیگری آمده که انگشت کوچک تیغ بزنید و زخم را با روغن زیتون و نمک پرکنید. بعضی افراد که تجربه کرده اند می گویند اگر انگشت کوچک پا تیغ زده شود، نتیجه بهتر است.

 

امتیاز خود را ثبت کنید

ارسال دیدگاه