درمان قولنج دستگاه گوارش

قولنج یا کولیک عموما ناشی از ناراحتی در شکم است که گهگاه میگیرد و با درد شدید همراه است، البته قولنج در نواحی دیگر بدن مانند پشت، کمر، گردن و کلیهها نیز رخ میدهد ولی بیشتر به دردهای شدید و ناگهانی داخل شکم گفته میشود.

علت قولنج در روایات آمیزش در اوایل شب

امام باقر(ع) در آغاز شب ، نه در زمستان و نه در تابستان ، با زنان نزدیکی مکن ، چرا که در آن هنگام معده پر است و این کار ، ناستوده ، و از آن ، بیم قولنج ، سست اندامی و کژدهانی ، نقرس ، سنگ ، ریزش غیر ارادی ادرار ، فتق و ضعف بینایی و هشیاری وجود دارد. اگر چنین کاری را بخواهند باید در آخر شب باشد ، چرا که بیشتر موجب سلامت بدن است ، در آن بیشتر امید فرزند می رود و برای فرزندی که میان زن و مرد تقدیر می شود ، هوش بیشتری را سبب می شود.

 

انجیر

امام علی (ع) : انجیر انسداد ها را نرم می کند و برای بادهای قولنج سودمند است در روز فراوان از آن بخورید و در شب هم بخورید اما نه فراوان

 

زردک ( هویج سنتی )

امام صادق (ع) زردک مایه ایمنی از قولنج و بواسیر است و توان نزدیکی را تقویت می کند.

 

کدو

کدو درمان قولنج خوب است و تقویت کننده مغذ است

 

کاسنی

امام صادق (ع) هر کس در حالی بخوابد که در درون او هفت تا کاسنی باشد ، به خواست خداوند ، آن شب از قولنج در امان است.

 

درمان قولنج در طب سنتی

پنج گرم ساقه و برگ خشک تاجریزی سیاه را در نیم لیتر آب جوش بریزید و دوازده دقیقه دم کنید ، بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر رزو دو فنجان از آن را بخورید.

این دم کرده برای معالجه انواع قولنج های کبدی موثر و مفید است.

 

درمان قولنج در طب اسلامی

معلول غلظت خون است و درمان آن صاف کننده خون است و اگر علت آن ورم روده باشد ، جامع با آب زیره و سنای مکی و طریفل و کاسنی تازه به تعداد ۷ برگ در شب داروی قولنج است.

 

درمان قولنج

درمان قولنج

امتیاز خود را ثبت کنید

ارسال دیدگاه