درمان پا درد و تقویت پاها

برای درمان پا درد مواردی ذکر شده است که در زیر به آنها اشاره شده است ، در ضمن استفاده از دعا درمانی و اعوذه های وارده در این موضوع بسیار موثر است.

۱- سبک و چالاک راه رفتن

۲- سویق جو شسته شده

در روایت در مورد سویق آمده است :

اگر سه مرتبه شسته شود ، تب را برطرف می کند و مره ها (سودا و صفرا ) و بلغم را خشک می کند و دو ساق پا را تقویت می کند.

بنابراین آنچه در روایات ذکر شده سویق را سه یا هقت مرتبه باید شست . اگر هفت بار شسته شود اثرش قوی تر خواهد بود. برای شستن ابتدا باید روی سویق آب بریزند و مخلوط کنند و بگذارند تا ته نشین شود ، سپس آب آن را خالی کنند یا آن را در پارچه ای بریزند و آب آن را جدا کنند و سه مرتبه این کار را انجام دهند. این کار نشاسته را از سویق جدا می کند و آنچه باقی می ماند مواد مفید به ویژه ویتامین های ب است.مقدار مصرف نیز دو کف است.

۳- گوشت کبک

امام کاظم (ع) : گوشت کبک دوساق پا را تقویت می کند و تب را طرد می کند.

۴- باقلا

امام رضا (ع) : خوردن باقلا مغز ساق پا را زیاد می کند و سبب تولید خون تازه می شود.

۵- سنجد

بهترین تقویت برای استخوان پودر هسته سنجد است که باید هر شب یک قاشق خورده شود.

۶- آب جوشیده ولرم شده

 

درمان با دعا و اعوذه

۱- ابوحمزه می گوید : به زانو درد در هر دو زانو مبتلا شدم و به امام باقر (ع) شکایت کردم، امام فرمود : زمانی که نماز می خوانی این را بگو:

يا اجود من اعطى و يا خير من سئل و يا ارحم من استرحم ارحم ضعفى و قله حيلتى و اعفتى من وجعى

 

۲- عوذه مخصوص درد ران

امام علی (ع) فرمودند :

اگر کسی از شما از درد دو ران شکایت داشت در ظرف بزرگی از آب داغ بنشیند و دستش را بر محل درد قرار دهد و بگوید :

أَوَلَمْ يَرَ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ كَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاء كُلَّ شَيْءٍ حَيٍّ أَفَلَا يُؤْمِنُونَ

 

۳- عوذه امام حسین برای پا درد

إِنَّا فَتَحْنَا لَكَ فَتْحًا مُبِينًا ﴿۱﴾ لِيَغْفِرَ لَكَ اللَّهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِكَ وَمَا تَأَخَّرَ وَيُتِمَّ نِعْمَتَهُ عَلَيْكَ وَيَهْدِيَكَ صِرَاطًا مُسْتَقِيمًا ﴿۲﴾ وَيَنْصُرَكَ اللَّهُ نَصْرًا عَزِيزًا ﴿۳﴾ هُوَ الَّذِي أَنْزَلَ السَّكِينَةَ فِي قُلُوبِ الْمُؤْمِنِينَ لِيَزْدَادُوا إِيمَانًا مَعَ إِيمَانِهِمْ وَلِلَّهِ جُنُودُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَكَانَ اللَّهُ عَلِيمًا حَكِيمًا ﴿۴﴾ لِيُدْخِلَ الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا وَيُكَفِّرَ عَنْهُمْ سَيِّئَاتِهِمْ وَكَانَ ذَلِكَ عِنْدَ اللَّهِ فَوْزًا عَظِيمًا ﴿۵﴾ وَيُعَذِّبَ الْمُنَافِقِينَ وَالْمُنَافِقَاتِ وَالْمُشْرِكِينَ وَالْمُشْرِكَاتِ الظَّانِّينَ بِاللَّهِ ظَنَّ السَّوْءِ عَلَيْهِمْ دَائِرَةُ السَّوْءِ وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ وَلَعَنَهُمْ وَأَعَدَّ لَهُمْ جَهَنَّمَ وَسَاءَتْ مَصِيرًا ﴿۶﴾ وَلِلَّهِ جُنُودُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَكَانَ اللَّهُ عَزِيزًا حَكِيمًا ﴿۷﴾
۴- عوذه برای درمان درد ساق پا
این آیه را هفت مرتبه بخوان ، همانا خوب می شوی

وَ اتْلُ ما أُوحِيَ إِلَيْکَ مِنْ کِتابِ رَبِّکَ لا مُبَدِّلَ لِکَلِماتِهِ وَ لَنْ تَجِدَ مِنْ دُونِهِ ملتحدا

 

درمان منیسک پا

داروی جمع کننده طب اسلامی آیت الله تبریزان و جا انداختن عصب های پا با ماساژ

 

درمان پا درد و تقویت پاها
امتیاز خود را ثبت کنید

ارسال دیدگاه