درمان پولیپ روده

پولیپ روده توده های خوش خیمی (نئوپلاسم ها یا تومورهای غیر سرطانی) هستند که منشا آنها پوشش داخلی روده است. این توده ها در محل های مختلف در سیستم گوارش بوجود می آیند، اما اغلب پولیپ روده بزرگ بوجود می آید. این توده ها اندازه های مختلفی دارند و قطر آنها بین نیم سانتیمتر تا چند سانتیمتر متغیر است. پولیپ ها شبیه برآمدگی های کوچکی هستند که منشا آنها پوشش داخلی روده است و در حفره روده دارای برآمدگی است. 

علائم پولیپ روده

نود و پنج درصد از پولیپ های روده باعث بوجود آمدن هیچ علامت یا نشانه ای نمی شوند. از شایع ترین علائم پولیپ روده خونریزی پولیپ است.خونریزی پولیپ باعث ظاهر شدن مقدار کمی خون در مدفوع می شود. این میزان خون در مدفوع باعث تجویز آزمایش خون نهفته  در مدفوع می شود. گاهی اوقات، وقتی خونریزی قابل توجه است، مدفوع سیاه، قرمز تیره یا قرمز روشن به نظر می رسد. پولیپ های روده اغلب هیچ علامتی ندارند و تنها زمانی که پزشک روده شما را معاینه می کند، مشخص می شوند.اما بعضی از افراد علائم زیر را مشاهده می کنند:

  • خونریزی از مقعد: این علائم وجود پولیپ روده یا سرطان روده یا بیماری های دیگری مثل بواسیر یا زخم های خفیف در مقعد است.
  • تغییر رنگ مدفوع: خون به صورت رگه های قرمز در مدفوع ظاهر می شود یا مدفوع را تیره می کند. تغییر در رنگ مدفوع همچنین ناشی از غذا، دارو و مکمل های غذایی است.
  • تغییر در دفع مدفوع: اسهال یا یبوستی که بیش از یک هفته طول می کشد نشان دهنده وجود یک پولیپ روده بزرگ است. اما تعدادی از بیماری های دیگر نیز باعث تغییر در دفع مدفوع می شوند.
  • درد، تهوع یا استفراغ: یک پولیپ بزرگ روده تا اندازه ای روده شما را مسدود می کند و باعث دل درد، تهوع یا استفراغ می شود.
  • کم خونی ناشی از فقر آهن: خونریزی پولیپ روده در طول زمان و به تدریج اتفاق می افتد، بدون این که خونی در مدفوع قابل مشاهده باشد. خونریزی مزمن بدن شما را از آهن مورد نیاز برای انتقال اکسیژن توسط  گلبول های قرمز (هموگلوبین) محروم می کند و نتیجه آن کم خونی ناشی از فقر آهن است که باعث تنگی نفس و خستگی فرد می شود.

درمان پولیپ روده

پولیپ روده همراه با اسهال (تبریزیان) :  داروی جامع با آب مورد

پولیپ روده همراه با یبوست (تبریزیان) : سنای مکی با گل محمدی

سایر درمان های پولیپ روده در طب سنتی

حجامت عام و حجامت ساکرال

خوراک بارهنگ

دم نوش اسطوخدوس

دوری از حرص و جوش و استرس

کاسنی

دوسین (سیاه دانه +عسل)

پودر سنجد به همراه عسل

مصرف روزانه زیتون

 

پولیپ روده

پولیپ روده

درمان پولیپ روده
امتیاز خود را ثبت کنید

ارسال دیدگاه