درمان کمر درد و دیسک کمر در طب اسلامی و سنتی

کمر درد یا به دلیل درد ستون فقرات است یا در صورت وجود سنگ به علت درد کلیه ها است، اما دلیل عمده اش ستون فقرات است.این بیماری درمان ندارد حتی پس از عمل جراحی هم از بین نمی رود ، ولی در طب اسلامی درمان دارد.

۱- درمان کمر درد و دیسک کمر با قرآن و عوذه

در روایت آمده است : مردی از قبیله همدان از کمر درد به حضرت امیر (ع) شکایت کرد و دردش آنقدر شدید بود که تا صبح نمی خوابید. امام فرمود : دستت را بر موضع درد بگذار و سه مرتبه بگو :

وَمَا كَانَ لِنَفْسٍ أَن تَمُوتَ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ كِتَابًا مُّؤَجَّلًا ۗ وَمَن يُرِدْ ثَوَابَ الدُّنْيَا نُؤْتِهِ مِنْهَا وَمَن يُرِدْ ثَوَابَ الْآخِرَةِ نُؤْتِهِ مِنْهَا ۚ وَسَنَجْزِي الشَّاكِرِينَ

سپس هفت مرتبه سوره قدر را بخوان ، همانا به خواست خدا درمان خواهی شد.

 

۲- داروی ترکیبی (لبنی عسل خشک ، انجدان رومی و عسل )

یکی از مهمترین درمان های کمر درد و دیسک کمر بعد از دعا این داروی ترکیبی است. در روایت آمده است : لبنی عسل خشک (لبنی عسل جامد ) و ساقه انجدان از هر کدام ده مثقال (چهل و شش و نیم گرم) و دو مثقال (حدود نه گرم) افتیمون ، همع را جداگانه آسیاب کنید و بایک گاز یا پارچه نازک الک کنید به جز افتیمون ، زیرا الک کردن نیاز ندارد، بلکه بیشتر آسیاب کنید و همه را با عسلی که کف آن گرفته شده مخلوط کنید، وقت رفتن به رختخواب دو مثقال با اب ولرم مصرف شود.

لبنی عسل : در حقیقت شیره یک گیاه به نام درخت اصطرک است. این درخت شباهت بسیاری به درخت به دارد و به شیره آن (لبنی گفته می شود.لبنی عسل دو نوع است ، یکی جامد و دیگری مایع . نوع مایع آن درمان بواسیر است و نوع جامد برای کمر درد کاربرد دارد. رنگ آن تیره و سیاه است.این درخت کم یاب است و در ترکی به درخت و شیره آن “قره بخور” گفته می شود.

انجدان : شباهت ظاهری زیادی به گلپر دارد ،  عطر نداردو انجدان دو نوع است ، انجدان معمولی و انجدان رومی ، رنگ انجدان رومی تقریبا سفید است، ولی انجدان معمولی برگش کوچکتر و زرد رنگ است. در روایت اصل انجدان آمده که منظور ساقه یا ریشه است.

افتیمون : یکی از بهترین درمان های سودا است. و یکی از علل کمر درد سودا ست.

در پایان روایت می گوید همه مواد با عسل کف گرفته شده مخلوط شود ، عسل که اکنون رایج است کف آن گرفته شده و مقداری عسل همیشه باید به اندازه دور برابر مواد دیگر باشد،برای مثال اگر لبنی عسل ، ساقه انجدان و افتیمون در کل ۱۰۰ گرم شوند باید آنها را با ۲۰۰ گرم عسل مخلوط کرد.

 

۳- درمان کمر درد و دیسک کمر با تربت امام حسین

۴- گوشت حباری (بوقلمون ) درمان کمر درد و دیسک کمر

امام کاظم (ع) : گوشت بوقلمون درمان بواسیر و کمر درد است و به عمل همبستری (تقویت جنسی ) کمک می کند.

۵- حلیم درمان کمر درد و دیسک کمر

حلیمی که با گندم سبوس دار تهیه شده است.

۶- نخود و سویق نخود

امام رضا (ع) : نخود برای کمر درد خوب است و قبل و بعد از غذا خرده شود.

درمان کمر درد و دیسک کمر در طب اسلامی و سنتی
۱ (۲۰%) ۱ vote

ارسال دیدگاه

دیدگاه کاربران

  1. admin چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

    سلام ، حجامت کتف انجام بدین اگر مشکل حل نشد به پزشک ارتوپد مراجعه کنید تا علت معلوم بشه

  2. مجتبی چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

    سلام خسته نباشید یک سوال داشتم من حدود ۹ ماهی هست که هنگام نشستن روی صندلی کمرم بشدت درد می گیره البته مطمئن نیستم از کمرم باشه این درد درست پشت معده ام می باشدوسط دو پهلو این درد به حدی است که با نشستن شروع می شود و با ایستادن مشکل حل می شود امکان داره راهنمایی کنید مشکلم از چی هست؟