درمان کولیت روده و علائم آن

کولیت روده به صورت زخمی با کولیت اولسروز یا پس روده آماس زخمی فرمی از بیماری های التهابی روده است که روده ها به خصوص روده بزرگ شامل پس روده (کولون ) راست روده (رکتوم) را درگیر می کند و نوعی پس روده آماس (کولیت) است. علت اصلی و دقیق این بیماری مشخص نمی باشد اما به نظر می رسد باکتری و ویروس های ناشناخته ای باعث بروز آن می شود. همچنین استرس و زندگی در محیط شهری باعث تشدید این بیماری می گردد.

علائم کولیت روده

علامت ویژه بیماری اسهال خونی است که به طور تدریجی بیشتر می شود. کولیت زخمی یک بیماری متناوب است ، با دوره های تشدید علائم و دوره های بهبودی که در آن ها تقریبا هیچ گونه علامتی دیده نمی شود. با وجودی که علائم التهاب زخمی پس روده گاهی می تواند خود به خود بهبود یابد ، ولی این بیماری معمولا نیازمند درمان است.

کولیت یا عصبی است یا عفونی است. حالا عصبی و عفونی را چطور می توان تشخیص داد ؟ کسی که کولیت روده دارد اگر ضعف اعصاب و افسردگی نیز دارد معلوم است کولیت او عصبی و در غیر این صورت کولیت او عفونی است.

کولیت روده (قولنج روده)

در کولیت روده، ماهیچه های عصبی روده خشک و قولنج شده ، نمی تواند مدفوع را دفع کند ، کار نمی کند ، اسهال و راست روده می شود و هضم و جذب نمی شود. کولیت روده در طب مدرن درمان اساس نمی شود آنقدر با دارو از آن جلوگیری می کنند تا تبدیل به سرطان روده می شود. برای درمان هر یک از انواع کولیت دستورالعملی جداگانه وجود دارد.

پرهیزات بیماری کولیت روده

خودخوری ، استرس ، اضطرای ، اختلال هراسی ، افسردگی ، روغن های کارخانه ای ، شکر و …

درمان کولیت روده با اسهال

داروی جامع امام رضا (ع) + با آب مورد

داروی کولیت روده بدون اسهال

سنای مکی + داروی جامع امام رضا(ع)

درمان روده و کولیت

داروی جامع امام رضا(ع) به اندازه دو عدد جو با یک لیوان شربت عسل مصرف شود.

مرکب ۲ طب اسلامی (تبریزیان)

دم نوش شیرین بیان و گل گاو زبان

مقداری گل ارمنی را بدون آنکه خرد شود در ۲ لیوان آب جوش بمدت ۱۰ دقیقه جوشانده صاف کنید و یک قاشق غذاخوری بذربارهنگ را اضافه کرده مجددا ۵ تا ۶ دقیقه با حرارت ملایم بجوشانید تا بارهنگ شکفته و ژله ای شود سپس در طول روز استفاده نماید یک وعده صبح ناشتا بهتر است که ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از غذا مصرف شود.

ترکیبی از آویشن و بابونه بصورت دمنوش مصرف کنند یا بصورت پودر روی غذا بریزند.

دم نوش های آرامش بخش مانند اسطوخدوس ، بادرنجبویه ، بهارنارنج مفید است.

حجامت عام (بین دو کتف) و بادکش دور ناف با فاصله دو انگشت مفید است.

ناشتا ۷ عدد سیاه دانه با یک قاشق عسل میل شود.

 

کولیت روده

کولیت روده

امتیاز خود را ثبت کنید

ارسال دیدگاه