ریفلاکس معده

ریفلاکس برگشت اسید از معده به مری به علت خرابی دریچه یک طرفه مری به معده ۴۰ درصد مردم بالای ۳۰ سال به آن مبتلا می شوند و با ترش کردن معده اشتباه گرفته می شود.

علائم ریفلاکس

احساس برگشت اسید از معده به مری و حالت ترش کردن و اختلال در طبع ، آروغ مکرر ، سرفه های زیاد و خشک ، سوزش سر دل ، تنگی نفس ، افزایش بزاق ، گلو درد ، عرق شبانه (احتمال کمی دارد ، پوسیدگی دندان ها

علائم معمولا در هنگام ایستادن بهبود می یابد و حالت خوابیدن افزایش می یابد.

 

علل بیماری رفلاکس

خرابی دریچه یک طرفه مری به معده ، استرس ، رژیم گرفتن ، سلولیت ( چاقی شکمی ) ، کم کاری فوق کلیه ، کاهش اسید معده ، سرطان حنجره ، عدم ترشح صفرا (علامت آن این است که مریض از درد معده پس از خوردن خوراکی های چرب شکایت دارد )

 

مضرات برای رفلاکس

مایعات بین غذا ، پرخوری ، خوابیدن بلافاصله پس از صرف غذا ، شکلات ، الکل کافئین ، غذاهای خمیری ، زیاده روی در ترش مزه ها

 

پیشگیری از ریفلاکس معده

شروغ غذا با مخلوط نمک دریا یا سنگ نمک و پودر آویشن – بعد از شام یک عدد سیب بخورید – اگر یبوست دارید به جای سیب آب سیب میل کنید – بعد از صبحانه ، ناهار ، شام حداقل  ۱۰ دقیقه راه بروید صبحانه را اول آفتاب و شام را ابتدای شب بخورید.

 

نسخه های درمانی سنتی و اسلامی ریفلاکس معده

نسخه یک : علت آن زیاد بودن بلغم معده می باشد و درمان آن جوشانده یک قاشق مرباخوری بارهنگ در یک لیوان عرق نعناع به مدت ۵ دقیقه می باشد که بعد با یک قاشق غذاخوری عسل صبح ها نصف لیوان و شبها نیز نصف لیوان میل شود.

 

نسخه دو (طب اسلامی )

استفاده از آب به و آب سیب. کم خوری – کاهش سردی – داروی مرکب ۲ که درمان تمام بیماری های معده است و داروی دیگر داروی جامع با آب زیره پخته است.

 

درمان ریفلاکس معده

درمان ریفلاکس معده

ریفلاکس معده
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

ارسال دیدگاه