کبد چرب چیست و درمان آن

در پزشکی حالتی برگشت پذیر از تجمع واکوئول های چربی در سلول های کبدی است که با التهاب کبد مشخص می شود.وجود چربی در کبد طبیعی است ، اما اگر این میزان از چربی بیش از ۵ تا ۱۰ درصد وزن کل کبد شود ، فرد به بیماری کبد چرب دچار شده است.

علت کبد چرب

مصرف الکل ، کم تحرکی ، استفاده از روغن های کارخانه ای ، شب سرپا آب خوردن ، در بین غذا آب خوردن ، چاقی و اضافه وزن ، چربی خون بالا ، عدم ورزش ، مصرف سرخ کردنی ، تخم مرغ صنعتی زیاد خوردن ، مقاومت بدن در مقابل انسولین ، اسانس ها و فست فود ها و کافئین زیاد ، مصرف داروهای شیمیایی ، دیابت ، خوردن آب یخ

 

نسخه های درمان کبد چرب

درمان این بیماری ۱ تا ۶ سال طول میکشد که اولین درمان آن ترک آب خوردن بین غذا و آب یخ است.

مصرف سرکه انگبین ( یک واحد سرکه انگور + دو واحد عرق نعنا + دو واحد عسل) یک قاشق غذاخوری از ترکیب مواد مذکور را با یک لیوان آب مخلوط کرده و یک ساعت بعد از شام میل شود.

بعد از سه ماه از مصرف کردن سرکه انگبین ماهی یکبار حجامت عام  انجام دهد.

هر روز دو لیوان آب سیب طبیعی

بادام شیرین و روغن زیتون در جیره غذایی باشد.

روزانه ۷ برگ سبزی کاسنی بخورد

 

نسخه دیگر : ۴۰ حبه سیر بهمراه یک کیلو آبلیموی طبیعی و مقدار کمی زنجبیل را در مخلوط کن هم بزنید . دشمن کبد چرب است. یک الی دو قاشق قبل از غذا

 

درمان کبد چرب در طب اسلامی ( تبریزیان)

که از علائم آن فشار آوردن کبد به قفسه سینه و درد سمت راست شکم و ترک زبان است. اصلاح حجم و نوع روغن های مصرفی که باید طبیعی باشد – مرکب ۱ ( از داروهای طب اسلامی ) سنای مکی هر ۳ روز یکبار دم کرده و میل کنید ۳ مرتبه یعنی ۷ روز  تا اسهال ایجاد شود.

کبد چرب

کبد چرب

امتیاز خود را ثبت کنید

ارسال دیدگاه